Każde gospodarstwo domowe nieustannie korzysta z wody. W związku z tym jego codzienność wiążę się także z problemem nieczystości, a konkretniej – radzenia sobie z nimi. Osoby zamieszkujące miejskie blokowiska mogą polegać na sprawnym funkcjonowaniu sieci kanalizacyjnej. Co jednak z budynkami oraz domami, których podłączenie do takiej sieci jest niemożliwe? Co zrobić wówczas, kiedy ewentualne podłączenie okazuje się niezwykle kosztowne i nieopłacalne?

W takich sytuacjach i dla Klientów zmagających się z takim problemem przygotowane zostały rozwiązania w postaci biologicznych oczyszczalni ścieków. Pod tym pojęciem kryje się jednak całe spektrum możliwości oraz niezwykły potencjał związany z korzyściami (m.in. finansowymi). Warto więc poznać sposób działania ekologicznej oczyszczalni ścieków i odnaleźć odpowiedź na pytanie: jaki przydomowy model należy wybrać?

To, co łączy wszystkie modele przydomowych oczyszczalni ścieków – niezależnie od tego, czy opierają się one na gruntowych systemach rozsączających, czy też niezwykle nowoczesnych i ekologicznych zarazem rozwiązaniach technologicznych – to rozkład biochemiczny.

 

Jak podjąć decyzję?

Wielu naszych Klientów stając przed wyborem konkretnego modelu systemu zastanawia się czym powinni się kierować podejmując ostateczną decyzję. Czy są to koszty? Sposób działania? A może wydajność?

Najistotniejsze jest pełne dopasowanie, czym powinien zatroszczyć się projektant. Właśnie dlatego profesjonalna firma, przystępując do przedstawienia Państwu konkretnej propozycji, dokona rzetelnego sprawdzenia następujących czynników:

  • ilości i przepływowości ścieków,
  • przepuszczalności gruntu,
  • charakterystyki terenu działki (ocena geologiczno-wodna, ukształtowanie oraz wielkość).

Kiedy taka rzetelna analiza zostanie już przeprowadzona i zaprezentowane zostaną Państwu poszczególne modele sprawdzające się w określonych warunkach, warto kierować się korzyściami, czyli zarówno możliwością uzyskania dofinansowania do budowy biologicznego systemy odprowadzania nieczystości, jak również wygodą towarzyszącą codziennemu użytkowaniu. Najistotniejsze dla wszystkich wariantów systemowych jest to, iż pozwalają one trwale uporać się z problemem, który stanowią ścieki. W przeciwieństwie do tradycyjnego szamba – nie odwlekają konieczności sprostania zadaniu neutralizacji nieczystości w czasie. Dają więc komfort oraz pozwalają ograniczyć koszty eksploatacji, które, w przypadku szamba, bardzo często związane są z koniecznością regularnego odpompowywania nieczystości ze zbiornika.

 

Dofinansowanie

Ze względu na ekologiczny charakter funkcjonowania proponowanych przez nas rozwiązań – mają Państwo możliwość uzyskania dotacji z różnych programów europejskich lub lokalnych. Warto więc skorzystać ze sposobności uzyskania dodatkowych środków na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków, po które można wystąpić w ramach:

  • programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,
  • programów Gminnych i Powiatowych Funduszy Ochrony Gospodarki Wodnej,
  • programów unijnych.