CONNECTION_ERROR Poradniki na temat oczyszczalni ścieków - FANN POLSKA Sp. z oo

Wiedza

Jaką oczyszczalnię wybrać?

Każde gospodarstwo domowe nieustannie korzysta z wody. W związku z tym jego codzienność wiążę się także z problemem nieczystości, a konkretniej – radzenia sobie z nimi. Osoby zamieszkujące miejskie blokowiska mogą polegać na sprawnym funkcjonowaniu sieci kanalizacyjnej. Co jednak z budynkami oraz domami, których podłączenie do takiej sieci jest niemożliwe? Co zrobić wówczas, kiedy ewentualne podłączenie okazuje się niezwykle kosztowne i nieopłacalne?

W takich sytuacjach i dla Klientów zmagających się z takim problemem przygotowane zostały rozwiązania w postaci biologicznych oczyszczalni ścieków. Pod tym pojęciem kryje się jednak całe spektrum możliwości oraz niezwykły potencjał związany z korzyściami (m.in. finansowymi). Warto więc poznać sposób działania ekologicznej oczyszczalni ścieków i odnaleźć odpowiedź na pytanie: jaki przydomowy model należy wybrać?

Czytaj więcej ...

Dlaczego oczyszczalnia typu IN-DRÄN?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Po pierwsze, przydomową oczyszczalnię ścieków typu IN-DRÄN można wybudować zarówno w miejscach, w których ogranicza nas mała powierzchnia oraz trudne warunki terenowe, jak i w miejscach, w których występuje wysoki poziom wód gruntowych oraz niewystarczająca przepuszczalność gruntu.

Po drugie, bardzo ważnym atutem tego typu oczyszczalni jest możliwość budowy zarówno dla małych, pojedynczych gospodarstw domowych, jak dla budynków obsługujących większą liczbę osób, np.: szkół, hoteli czy gospodarstw agroturystycznych. Wszystko to za sprawą nowoczesnej technologii produktów, która pozwala w łatwy sposób łączyć elementy w większe układy.

Czytaj więcej ...

Za nim zaczniesz użytkować przydomową oczyszczalnię…

Załatwiłeś wszystkie niezbędne formalności, doświadczona firma pomogła Ci zrealizować projekt i w końcu masz swoją przydomową oczyszczalnię ścieków? Jeśli odpowiedź na te pytania jest twierdząca, to za nim zaczniesz ją użytkować, musisz pamiętać o jeszcze jednym, bardzo ważnym kroku! Mianowicie o zgłoszeniu eksploatacji oczyszczalni.

Mimo że zgodnie z prawem wodnym w warunkach zwykłego korzystanie z wód, przydomowe oczyszczalnie ścieków nie wymagają pozwolenia na budowę, to jednak z uwagi na to, że zalicza się je do urządzeń, które mogą negatywnie wpłynąć na środowisko, trzeba rozpoczęcie ich eksploatacji zgłosić odpowiedniemu organowi ochrony środowiska.

Czytaj więcej ...

Zwykłe i szczególne korzystanie z wód a pozwolenie wodno-prawne

Zapoznając się z informacjami na temat budowy przydomowych oczyszczalni ścieków możemy spotkać się z o określeniami zwykłe i szczególne korzystanie z wód.

Owo zwykłe korzystanie sprowadza się do tego, że właściciel danego gruntu zarówno dla zaspokojenia potrzeb własnych, potrzeb swojego gospodarstwa domowego, jak i indywidualnego gospodarstwa rolnego, korzysta z wody stanowiącej jego własność, w tym również z wód podziemnych znajdujących się w jego gruncie. Tego typu użytkowanie nie wymaga pozwolenia wodno-prawnego.

Natomiast szczególne korzystania z wód wymaga przywołanego wcześniej pozwolenia, bowiem może być związane z poborem wód powierzchniowych i podziemnych, a także, co najbardziej istotne wprowadzaniem ścieków do wód lub do ziemi.

Czytaj więcej ...

Przydomowe oczyszczalnie ścieków – zgłoszenie budowlane

Za nim rozpoczniesz inwestycję…

Zależy nam, abyś bez problemu mógł rozpocząć budowę swojej przydomowej oczyszczalni ścieków, dlatego też chcemy pomóc Ci załatwić wszystkie, niezbędne formalności.

        Przystępując do działania musisz wiedzieć, że podstawowym dokumentem, umożliwiającym rozpoczęcie inwestycji jest pozwolenie na budowę. Jednakże zgodnie z Ustawą Prawa Budowlanego z dnia 7 lipca 1994 roku (Dz. U. Nr 89, poz. 414 z późn. zm.) owego pozwolenia nie wymaga przydomowa oczyszczalnia o wydajności nie przekraczającej 7,5 m3 na dobę.

Czytaj więcej ...

Zamówienia

Zaopatrzenie

Informacja techniczna

  • Anna Wituszyńska
  • +48 32 355 86 18
  • +48 531 467 555
  • anna.wituszynska@fann.pl

Adres

FANN POLSKA Sp. z o.o.
ul. Śląska 88
40-742 Katowice
+48 32 354 10 31
poczta@fann.pl
Google+